Folkeoplysningsudvalget

Folkeoplysningsudvalget har til opgave at fastlægge, hvad der er tilskudsberettiget folkeoplysning, at fastsætte regler for tilskud til foreninger og aftenskoler og at fordele kommunale lokaler og anlæg.

Valgt af foreninger og aftenskoler i 2018

Idrætten

Torben Kjeldsen, 40 11 96 08, Totte@rgf.dk
Malte Larsen, malte.larsen@hotmail.com
Jens Grimstrup Larsen, jgl@dlf.dk

Aftenskoler

Michael Kull, 28116364, mk@fof-randers.dk 
Else Norvin, 20 65 61 73, else@aofhuset.dk

Øvrige foreninger

Lars Gravsholt, 86 40 61 67 / 20 66 39 18, lars.gravsholt@gmail.com
Søren Carøe, 21484447, scaroe@fdf.dk

Handicapforeninger

Per Havshøi, 26554291, perhav@aofhuset.dk

Valgt af byrådet

Louise Høgh, 22 98 44 24, louise.hoeg@randers.dk  
Karen Lagoni, 22 14 18 16, karen.lagoni@randers.dk
Mogens Nyholm, 20 65 89 63  mogens.nyholm@randers.dk
Pia Moldt, 87 55 35 66,  pia.moldt@randers.dk 
Susanne Nielsen, 61 68 56 43, Susanne.Nielsen1@randers.dk
Christina Kjærsgaard, 40 11 73 91, christina.kjaersgaard@randers.dk
Daniel Madié, 30 34 50 33, daniel.madie@randers.dk